Shrnutí dvou týdnů: Pololetky, neaktivita a další srandy

16. ledna 2016 v 17:04 | Nany J |  Ze života
Ahoooj!
Tak vás zase po delší době vítám u článku. Pololetky mě sebraly více, než jsem čekala. Je pravda, že jsem se na ta také letos mnohem lépe připravovala - je to vidět na výsledcích. To bylo jen tak okrajově, teď jdu na shrnutí posledních čtrnácti dní. Jo, je to dost dlouhé, ale když si propočítáte, kolik bych normálně napsala v těch předchozích dnech, tak je to vlastně ještě docela málo :D

Pondělí
Pondělí bylo díky bohu klidné, protože jsme ještě nic nepsali. Odpoledne jsem už ale takovou pohodu neměla, byla jsem na poště, kde to byl klasicky trapas (čekala jsem, že mi pošťačka ještě něco dá, ale už to bylo všechno a ona dodala asi po minutě nashledanou, já se rychle otočila, tiše odpověděla a raději mazala pryč).

Úterý
V úterý jsme psali občanku. Z ní jsem překvapivě dostala jedničku, no, nebudu k tomu moc říkat. Také jsme poznali nového učitele výtvarky. Byla jsem mírně řečeno v šoku, přišla jsem si jako na umělecké škole. Je to takový sympaťák, nicméně nevím, jestli mu budou mé výtvarné schopnosti úplně stačit. Odpoledne jsem byla na koních, byli jsme v hale. Tam bývají koně takový živější, přeci jen menší, uzavřený prostor, vedle parkoviště... Lupínek řádil, měla jsem co dělat, dokonce jsme si v polovině hodiny vyměnili koně a já měla díkybohu Agátku, se kterou jsem si připadala jako v nebi, protože jsem najednou skoro nic nedělala :D. Ale i tak to můžu shrnout za docela dobrou hodinu, aspoň mám zase nějakou zkušenost.

Středa
Ve středu jsme psali angličtinu a fyziku. Z angličtiny mám jedničku (takže mám úplně čistou jedničku na výzu!!) a z fyziky.. no klasika, čtyřka :D Kvůli tomu jsem měla známku z fyziky mezi dvoujkou a trojkou, takže jsem psala opravný test. O tom napíšu zachvilku :) Odpoledne jsem byla doma a snažila se učit matiku. Je fakt, že jsem ji moc nedala, na to, jak to pro mě byla důležitá známka.


Čtvrtek
Den D - pololetka z matiky. Ráno jsem byla docela vyklepaná, modlila se a doufala. Když jsem uviděla test, docela jsem se lekla - čekala jsem něco jednoduššího. Nakonec jsem to napsala na trojku. O bod. O blbý bod. Kvůli tomu jsem měla mít na výzu trojku. Takže jsem šla ukecávat. Řekla jsem si, co můžu ztratit. Buď mě nějak seřve a trojka mi zůstane, nebo najdu něco, za co mi dá aspoň půl bodu. Jo, byl to docela boj, ale nakonec mi dala za jedno cvičení bod navíc, protože jsem ho měla vcelku správně, jen mi chyběl popis grafu funkce.. no já byla šťastná :) Odpoledne jsem zase šla na poštu, ale to bych nebyla já, kdyby se něco nestalo, takže jsem prozměnu odešla bez podacího lístku. Super, ne? Pak jsem byla na koních a měla jsem Lutina. Byl hrozně hodný, vyhověl každé menší pobídce, jenže pak jsem se při skoku špatně zvedla a k tomu ho pobídla a on chudák mi chtěla zase vyhovět, takže skočit dřív a narazil si obě přední nohy, jednu trochu víc. Teď už je díkybohu v pořádku, ale fakt jsem se bála.

Pátek
V pátek jsme psali děják. Z něho mám jedničku - klasika. Nicméně ty chyby, co jsem tam udělala... No jako fakt jsem se sama sobě smála. Věděli jste třeba, že mnichovskou dohodu podepsal Churchil, nebo že byla Druhá republika vyhlášena v roce 1918? :DD Odpoledne jsem udělala velký krok. Šla jsem sama do fitka. Podruhé, ale sama. Fakt jsem se bála, jsem dost stydlivý člověk. Ale zvládla jsem to dobře. Vydržela jsem tam dvě hoďky a byla jsem spokojená, pyšná, že jsem se překonala nejen fyzicky, ale i psychicky.

Sobota
Sobotu si upřímně vůbec nepamatuji. Asi jsem se nějak flákala, odpočívala, koukala na seriály a byla ráda, že vůbec chodím, mluvím, koukám.. jo, ten týden mě fakt zmohl.

Neděle
V neděli jsem byla po delší době u babičky a dědy a moc jsem si to užila, babička udělala jako vždy mrkvičku (tak to máme prostě odmala :)) a já byla ráda, že se tam se všemi viděla. Odpoledne jsem se zase trochu učila, i když to teda nebyla žádná sláva, protože jsem u toho chvilku vydržela, pak zase koukala do stěny a přemýšlela nad životem a takhle se to pořád střídalo, no :D


Pondělí
V pondělí jsme psali češtinu. Z té mám dvojku, můžu za ní vděčit svýmu talentu ignorovat zadání - kdybych si zadání pořádně přečetla, tak mám minimálně 5 bodů navíc.

Úterý
A v úterý mě čekala němčina, na kterou jsem se jen tak mimochodem úplně vykašlala. Musela jsem dělat referát na klonování (což šlo velmi dobře, protože to je téma, které mě neuvěřitelně zajímá - ironie) a tak na to nezbylo moc času. Nakonec byl ale test docela v pohodě, nebylo tam nic složitého. Odpoledne samozřejmě koně, měla jsem zase Lupínka a tentokrát jsme jezdili venku, takže byl fakt hodný. Reagoval na většinu pobídek moc pěkně, cválal jako anděl, prostě nádhera, moc jsem si to užila.

Středa
Ve středu jsem to měla docela šílené, protože jsem psala ten opravný test z fyziky + pololetku z bižule. Na bižuli jsem se učila asi 10 minut, jinak jsem se plně soustředila na fyziku. Fyzika se povedla, dostala jsem dvojku (bylo to teda díky tomu, že mi Z. a M. pomohly vypočítat jeden příklad :D, ale jinak jsem to prostě taky zmákla :D. Na bižuli jsem prostě a jednoduše nebyla připravená, ale test byl tak jednoduchý, že jsem ho dala na docela pěknou dvojku. Odpoledne jsem na chvilku zašla k Davidovi, tam jsem se mu pochlubila, on se pochlubil, že má ze dvou předmětů čtyřku (sranda, no) a pak jsem zamířila domů s tím, že ve čtvrtek nic nepíšem. Fakt štěstí, protože jsem si potřebovala oddychnout.

Čtvrtek
Jak jsem psala, žádný test nebyl, tak to byla pohoda. Odpoledne jsem jela na koně a měla Kasira - což je kůň, kterého jsem asi tak před rokem měla a řekla, že ho už nechci, protože spolupráce s ním byla.. ona vlastně žádná nebyla. Nicméně jsem přijela pozdě a nebyl na nějaké rošády čas, navíc jsem měla dobrou náladu a tak jsem si řekla, že to určitě zmáknu. A zmákla. Byl vážně hodný, sice chvilkami dost pomalý, při cvalu jsem musela použít bič více, než bývá za normálních okolností nutné, ale zvládla jsem to. Také jsme hodně pracovali na detailech, v jednom kruhu se museli stihnout všechny chody, do toho kruh, couvání, změna směru, prostě makačka, ale po čase reagoval i na menší pobídky a byla jsem fakt spokojená. Před koňmi i po nich jsem se učila chemii. Na zemák jsem se vykašlala, průměr vycházel jasně tak, že i když budu mít pětku, tak to v pohodě dám na dvojku, mezitím co chemii jsem měla mezi dvojkou a trojkou.

Pátek
A poslední pololetkový den. První hodina - chemie. Dostala jsem test a musela se usmát - všechnu teorii jsem věděla. Pak tam byly dva příklady, jeden jsem vypočítala, ten druhý ne, ale pořád to stačilo na pěknou jedničku, takže mám dvojku zaslouženě. Myslela jsem, že pak budu mít čas naučit se zemák, ale to jsem nestíhala, protože jsem musela vytisknout dva čtenářské deníky, dopsat úkol z matiky.. na zemák zbylo jen pár minut, ale řekla jsem si, že to je stejně jedno. Nakonec pololetka tak těžká nebyla, ještě teda nevím, co z ní mám, jednička to teda nebude, ale myslím, že do dva až čtyři se vejdu. Odpoledne jsme vyrazily se Z. do fitka, předtím ještě zastávka v Paládku, kde jsme se najedly (radši vám ani nebudu říkat kde :D), koupily si knížky (já si koupila Půlnoční slunce, což je takové nepřímé pokrčování Krve na sněhu, na kterou jsem psala recenzi (TADY) a na tento díl ji ráda napíšu také), vyměnila jsem svetr a potom už směr fitko. Zvládly jsme to docela pěkně, Z. je na to teda sportovně tak milionkrát lépe než já, nicméně byla po předchozí tréninku docela unavená, takže síy byly aspoň částečně vyrovnané. Hodně jsme si to užily :)Sobota
Pff, tak to je dneska. Vstávala jsem v jedenáct, shlédla nový díl PLL, teď jsem chvilku koukala na Helenu a uklízela (jsem tak v jedné 1/100 pokoje, tak bych měla asi pokročit :D) a pak jsem si řekla, že už je to vlastně strašně dlouho, co jsem nic nepsala a že mám na to navíc strašnou chuť, tak proč toho nevyužít.

A plány na zbytek víkendu?
Teď půjdu doklidit, zacvičit si.. no a pak už asi nic, díkybohu že je sobota :D. Zítra to už bude nabitější, kromě klasického cvičení se musím nějak připravit na dějepisnou olympiádu, kam jdu v pondělí (na školní kolo jsem se nepřipravovala vůbec, takže můžu za první místo děkovat pouze své lásce k dějepisu, velmi dobrou pamět (učivo sekundy) a za jednoduché otázky), tak by to při postupu chtělo trochu vylepšit, potom se také musím mrknout na matiku, protože byl naznačován test a v neposlední řadě bych měla vyfotit oblečení na vinted, protože jsem se k tomu teď zatraceně dlouho nedostala a už je toho plný pytel.

Jak to teď bude?
Teď by mělo být všechno při starém. Zítra vyjde video, a pak bych mohla přednastavit pár článků, uvidím, jakou budu mít náladu :D Affsky oběhnu asi dneska večer, nebo zítra, od příštího týdne už to bude normálně.

Mějte se krásně a napište mi, jak jste předchozí čtrnáct dní prožili vy! AHOJ!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsem tu?

Ano-------- ;)))

Komentáře

1 Emma Emma | Web | 16. ledna 2016 v 22:37 | Reagovat

To jsi měla celkem nabité teda. :) Nejhorší je, když ti uteče známka jen o bod - to znám moc dobře, asi to přitahuji. :D S angličtinou jsme na tom stejně! :)

2 Kix*♥ Kix*♥ | Web | 17. ledna 2016 v 10:51 | Reagovat

Jsem ráda, že tady zase vidím článek a už se těším i na video :-)
Tyhle trapasy se mi na poště stávají běžně :D já nechápu, proč prostě nemůžou normálně říct "To je všechno, mějte se, děkujeme, naschledanou" Nebo nějaký podobný kec, ale prostě NĚCO, abych věděla, že už můžu jít :D. Já to nepoznám, jestli budou chtít ještě něco podepsat, nebo kterého čerta -_- :D. Tahle situace je mi velmi známá :D
Gratuluju k 1 z angličtiny :-) a hlavně k té uhájené matice, když chybí bod, je to prostě pech... ale někdy člověk nemá co ztratit a je lepší něco udělat, než to nechat jen tak být :-) Vidíš, že se ti to vyplatilo, :-)
Měla jsi celkově docela náročné 2 týdny, je fajn, že teď už bude relativně docela klídek :-) a že jsi všechny testy zmákla (a vůbec ne špatně!)
Já bych se do fitka bála jít taky sama :D ale když člověk chce, dokáže cokoliv :D :-)
Užij si zbytek víkendu, trochu si odpočiň, pořádně si zacvič a zítra držím palce na olympiádě! :-)
Ať se ti daří ♥

3 *Shock *Shock | Web | 17. ledna 2016 v 20:31 | Reagovat

Momentálně hledám nějaké přijatelné fitko, protože chci opět začít aktivně cvičit, takže možná budeme dvě, které chodí do fitka:D

Páni.. tak pestré dva týdny jsem snad neměla ani já nikdy. (no, ok měla, ale tak).
Hlavní je, že už to nejdůležitější je skoro za námi:).

4 samaraanvil samaraanvil | Web | 17. ledna 2016 v 22:38 | Reagovat

Super článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama