Únor 2016

Jak to bude v březnu?

29. února 2016 v 0:00 | Nany J |  Blog
Ahoj všem,
druhá polovina února byla co se blogu týče velmi nudná, ale rozhodně to nebylo bezdůvodné. Tentokrát to nebylo kvůli tomu, že bych neměla čas, náladu, ba právě naopak. ALE dost času jsem strávila zařizováním třech věcí, které se vám budou líbit - teda aspoň v to plně doufám. Dvě z toho jsou spolupráce, ještě není 100% jisté, jestli to vyjde, ale kdyby náhodou jo, tak bych byla fakt ráda. A ta poslední ještě zabere mnoho času, ale ráda bych, kdybych ji mohla na moje narozky v květnu odhalit.

jedna šťastná fotka ze školy :)

Únor byl na videa dost chudý, protože jsem neuměla mluvit. Jo, to zní fakt divně. Nicméně tím chci říct, že bylo mnoho pokusů o natočení videa, ale nic z toho nevyšlo podle mých představ, protože se mi asi stoplo vyjadřování a videa měla kvůli přeřekům a nekonečným přetáčením různých scén třeba 30 minut. A po sestříhání by z toho vzniklo něco ne úplně smyslného, tak jsem to raději nechala být. Při posledním pokusu jsem už ale mluvila normálně (jupí!), takže myslím, že v březnu vám všechno vynahradím.

Videa
  • TOP 5 (únor)
  • Jak šetřit?
  • Videoodpověď
  • Nejlepší pokoj #5
  • Zkažený den.
  • Jarní GRWM
  • uvidíme… jestli máte přání, napište :)
  • Dáme to? #1
  • TOP 5 (březen)
Hory
Jeden týden také strávím na horách. Nevím, jestli o nich budu psát článek, ty předchozí zas tak úžasné nebyly, přeci jenom co se asi dělá na horách - možná lyžuje? Všechno bude přednastavené, jen letos budu i poprvé přednastavovat videa, tak doufám, že mi to vyjde, protože tam příštup k internetu není, nicméně kdyby náhodou někdy nevyšla 2 videa, víte proč :D

Dotazník
Na závěr bych vás chtěla poprosit o vyplnění dotazníku ohledně mého blogu. Buďte zcela upřímní, ale ne vulgární a vyjadřujte se k delšímu období, ne třeba poslednímu týdnu. Klidně se rozepište, budu jen a jen ráda, hodně mi to pomůže k tomu květnovému překvápku. Děkuju!

A to už by bylo všechno. Tyjo, docela mi chybělo psaní nějakého "normálního" článku. A co vy? Jak se máte? :) Ahoj!

Shrnutí týdne

21. února 2016 v 22:19 | Nany J |  Ze života
Ahoj všem,
opět tu mám klasický shrnovací článek, jen nevyšel v sobotu, ale v neděli, protože jeho nejzajímavější částí je právě sobota.

Pondělí
V pondělí se nic zásadního nedělo, snad jen přišlo překvapení, že známky z gymnastiky nejsou horší než 1- (samozřejmě že se oceňuje hlavně snaha, ale i tak :D) a odpoledne jsem si dost zajezdila na longu. Jsem za to počasí strašně ráda, teď vyrážím skoro každý den a neuvěřitelně si to užívám. Taky bych někdy chtěla vytáhnout skate, protože posledního půl roku byl zneužíván jako podložka pro noťas do vany (aktuálně taky :D).

Úterý
Psali jsme z češtiny, velká písmena. Jestli je věc, kterou v čj opravdu neumím, tak je to přesně tohle. Ale mám 2, tak si rozhodně stěžovat nemůžu. Nejnudnější předmět dne by zaručeně vyhrála informatika, kde jsem zakládali webovky přes google. Aspoň jsem je udělala v japonštině, aby to bylo zajímavější :D. Odpoledne jsem byla na koních a měla jsem soukromou hodinu, protože D. někde byla (ani nevím kde :( ). Amíček byl docela rozpohybovaný, na konci trošku zlobil, ale mě to hrozně bavilo, mnohem lepší, než kdyby nechodil vůbec :D

Středa
Ve středu jsme psali z němčiny (1 :)) a z angličtiny (nevím :(). Odpoledne jsem šla s Eliškou do fitka a musím přiznat, že jsem cvičila trošku méně, než obvykle. Ale každá snaha se cení, ne?

Čtvrtek
Ve středu byl maturák, takže jsme šli až na třetí hodinu. Po dlouhé době jsem jela ráno busem - docela obdivuju lidi, kteří takhle jezdí každý den, já jsem holt zhýčkaná autem. Hned "první" hodinu jsem byla v matice u tabule, nejvtipnější bylo, že jsem věděla, co dělat s tím, co aktuálně probíráme, ale při náčtrku jsem si spletla odvěsnu s přeponou (učivo 6. třídy?) a pak to celé dělala špatně. Ale učitelka asi měla dobrou náladu, páč se tomu jen zasmála. Na konci jsme měli litošku, která mě poslední dobou fakt hrozně nebaví. Texty už sice začínají být zajímavější, protože jsme ve 20. století a ne někde ve středověku, ale pamatuju si, že předchozí roky jsem měla sešity poloprázdný a letos jsem už v polovině.
Sešla jsem se s Viky, úplně spontánně mi napsala a vyšlo to!
Odpoledne jsem byla na koních a měla jsem Kazi (kterou jsem měla mimochodem jen dvakrát, když jsem tam byla poprvé, od té doby ne) a byla fajn, dokonce se jí povedl i jeden cvik, který není úplně jednoduchý.

Pátek
Psali jsme z dějáku. Byl to snad první test, u kterého jsem si říkala, že to dopadne špatně. Mě totiž české dějiny od doby, co odsud zmizí Lucemburkové, už absolutně nebaví. Takže si nic nepamatuji z výkladu a učila jsem se asi tak 5 minut. Díky bohu byl test dost jednoduchý, takže bych to na dvojku mohla dát. Pak byla už o něco lepší věc - místo češtiny a matiky přišly takové ty policejní přednášky, tentokrát něco o zákonech. Bylo to fajn, proneslo se i několik vtipných věcí. A přeci jenom si přiznejme, že i kdyby to bylo nudné, tak lepší než čeština a matika.

Sobota
Sobota pro mě byla akčním dnem. Dopoledne jsem se setkala s Martinem, což je jen tak mimochodem youtuber, se kterým mám spřátelený kanál. Hodně jsme pokecali, dali si kafčo, ztratili se v Praze... bylo toho dost :D.
Odpoledne jsem šla s Kačkou a Gábi do fitka a to bylo taky super, ony spolu chodí do třídy, ale já se s nimi vídám jen zřídka, takže jsem se dozvěděly zase nějaké nové věci a samozřejmě jsme se 90% času smály.

A jak jste se měli vy? Mějte se krásně, ahoj!


Krásné a přirozené rty?

20. února 2016 v 0:00 | Nany J |  Pro holky
Ahoj všem, v dnešním článku mám pro vás několik tipů, jak dosáhnout pěkně namalovaných rtů. Do komentářů mi nezapomeňte napsat vaší nejoblíbenější rtěnku!

Než se dostaneme k samotným rtům, je potřeba sjednotit pleť. Zvlášť pokud se nanáší červená rtěnka - s jakýmkoli červeným pupínkem nebo zarudlými tvářemi by moc pěkně nevypadala.


Já osobně si dávám pudr vždy, ale hodně lidí ho moc nepoužívá. Myslím si, že rty dohromady s matnou pletí lépe vyniknou. Záleží samozřejmě na vás.


A pak jedna z nejdůležitějších věcí, kterou bychom měli používat vždy - balzám. Rty potřebují hydrataci, zvlášť teď v zimě je to s nimi dost šílené. Každý má svého oblíbence, TADY máte odkaz, kde porovnávám asi nejznámější trojici.
Balzám se musí pořádně vpít, jinak by rtěnka slezla za pár minut.


Pak přichází krok, který já většinou přeskakuji - a to je kontura rtů. Myslím si, že pro denní používání to není zase tolik důležité, ale na nějaké plesy nebo akce, kde musí rtěnka vydržet ještě o něco déle, se hodí.

(ne, bohužel neumím rty rovně obtáhnout, takže potom jsem to samozřejmě ještě doladila)

Na ty akce je dobré, když rty vyplníte celé - docela dost tím prodloužíte výdrž.


A pak už konečně přichází rtěnka. Každý ji nanáší jiným způsobem, nejhezčí efekt vzniká poťupáváním.


Já osobně miluji matné rtěnky, takže pro matnost a zároveň lepší výdrž vezmu kapesník a rty přes něj lehce přepudruji.


A takhle vpyadá porovnání před a po. Rty mají trochu barvy a pěkný tvar. K dokonalosti jen chybí lepší podmínky, v zimě jsou přeci jenom rty v trochu horší kondici než v létě.


Mějte se krásně, ahoj!

Aktuálně poslouchám...

17. února 2016 v 0:00 | Nany J |  Ze života
Ahoj všem,
po měsíci a něco jsem si řekla, že už tu dlouho nebylo nic hudebního. Dnes tu bude zase něco nového, co byste ode mě možná ani nečekali... a pak samozřejmě klasika, které se stále držím :)

Sabaton - Far from the fame
Krásná písnička, která je - bacha na to - o generálovi Janouškovi. Jestli ho neznáte, tak si ho najděte na wikče, nicméně kdybych to měla shrnout, tak ten týpek byl prostě frajer.

Sabaton - No bullets fly
Když jsem to psala, tak zrovna v televizi řekli "..když lítaly kulky" :D Další náhoda.
Tato písnička mě uchvátila jak textem, tak hudbou, i klip je k tomu skvělý. Myslím, že už tu někdy byla, ale co, já ji stále miluji.

Paulie Garand & Kenny Rough feat. MC Gey - Za horizont
A tady možná přichází nějaké to překvápko. Přeci jenom Garand a Sabaton jsou dosti odlišní. Někdy v listopadu/prosinci jsem zaslechla pár písniček a od té doby jsem na tom dost závislá. Nikdy, ale fakt nikdy se mi rap nelíbil a najednou bum. Řekla bych, že v posledních dvou měsísích poslouchám fakt úplně všechno, ale kdybych měla vybrat jednu perličku, tak to bude právě Za horizont. Je to asi ta kombinace volnosti, vážnosti a vtipnosti.

David Bowie - Heroes
Jak asi víte, v lednu nás tento hrdina opustil. Doufám, že se tam nahoře má dobře. Pro takové připomení jsem si teď několikrát pustila Heroes, což je opravdu umělecké dílo.

Green Day - Fell for you
Asi před rokem jsem byla na této písničce závislá, zpívala jsem si ji pořád. Pak přišla pauza, ale teď se mi ve fitku nějak zamotala do playlistu a já si ji nakonec dala na opakování a prostě a jednoduše jsem se k ní vrátila se stejným nadšením jako dřív.

Red hot chili peppers - Snow
Sněhu jsme si skutečně moc neužili. Ano, vím, že ještě přijde, ale aktuálně to venku vypadá na jaro. Tak aspoň v písničce... i když se tam zpívá o něčem jiném, ale nevadí :D

A co máte na playlistu aktuálně vy? :)

My haircare routine 2016

14. února 2016 v 10:36 | Nany J |  Video
Ahoj, dnes pro vás mám video o tom, jak pečuji o své vlasy. Je to takový menší update z minulého roku, něco zůstalo stejné, ale je tu i několik novinek :)
Na konci je to video trochu useklé, ale myslím, že jsem řekla vše potřebné, takže to zase tolik nevadí.

Příjemné sledování :)

Jednou to přijít muselo...

12. února 2016 v 19:56 | Nany J |  Blog
Ahoj všem..

Určitě jste si všimli, že od Vánoc aktivita dost poklesla. Samozřejmě, že jsem si říkala, že jde jen o období pololetek a že se to brzy spraví. Nestalo se tak. Naopak to začalo být horší. Vždycky jsem měla články přednastavené, někdy dokonce na dva měsíce dopředu, ale teď nic. Teď jsem jen koulala na stránku, na které se ani po týdnu nic neobjevilo.

Myslím, že se to dá nazvat blogerská krize. Člověk sice ví, o čem psát, ale jakmile si sedne k počítači, všechno se ztratí. A takhle je to pořád dokola. Po čase to už začíná vzdávat a do ničeho se nepouští. Někdo by si mohl říct, že je taková pauza k ničemu, ale mně to hrozně pomohlo. Když jsem šla na počítač, nehonilo se mi hlavou, že bych měla něco napsat, omrknout komentáře, nic. Šla jsem si něco zahrát, nebo si jen tak lehnout a koukat na seriály. A ono to začalo přecházet.

A dneska jsem po zapnutí noťasu okamžitě věděla, co mám dělat. Sepsala jsem několik článků, naplánovala si další témata, možná ještě natočím video... ale nejdříve jsem musela napsat tohle.

Mám vás opravdu ráda za to, že i když blog trochu poklesl, vy jste nepřestali věřit, každý nový příspěvek komentovali, podporovali mě... neuvěřitelně jste mi zvedli náladu. Blog se sice nemá psát pro návštěvnost, ale co by to bylo za stránku, když by tam nikdo nechodil. Co bych bez vás dělala? :)

Pevně doufám, že jsem svou první blogerskou krizi překonala, že jsem zase o něco dál. Že to bude dobrý. Jako dřív.

Vlastně ne.

Blogging essentials

7. února 2016 v 22:30 | Nany J |  Video
Příjemné sledování :)


Jak to bude v únoru?

1. února 2016 v 0:00 | Nany J |  Blog

Ahoj... každý měsíc mám problém tento článek nějak originálně uvést, přijde mi, že už jsem všechny nápady vyčerpala :D. Na druhou stranu dnešní článek nebude celkově úplná pecka, ačkoliv je tento měsíc výjimečný, na blogu to bude vypadat celkem obyčejně.

Videa
4.2. - Blogging essentials
7.2. - Nejlepší pokoj #5
11.2. - Jak na perfektní rty?
14.2. - Booktalk
18.2. - My haircare routine 2016
21.2. - Jak šetřit?
25.2. - TOP 5
28.2. - Lepší život #1

Affs
Mrzí mě, že to takhle dopadá, ale asi to bylo poslední dobou docela jasné.. musím affs zrušit. Tedy nemusím, ale chci. Hlavní důvod je ten, že absolutně nestíhám. Dřív to jakž takž šlo, jenže posledního půl roku se věnuji škole tak o 50% více, než dřív, k tomu jsem začala hodně cvičit, nějaké zdravé jídlo se také samo neudělá... když si všechny tyhle drobnosti sečtu, tak z toho vyjde, že mám o 2-3 hodiny denně méně. A to je přesně čas, za který bych všechny obešla.
Rozhodně mi to radost nedělá, ale uvědomuji si, že se to nedá zvládat (nebo dobře, dá, ale musela bych mít jiné priority) a to nekonečné slibování a omlouvání mě už skutečně nebaví - a myslím, že ani vás.
Všechny si vás nechám jako oblíbené blogy, protože se k vám chci určitě jednou za čas mrknout, ale až prostě bude více času.
Chápu, že někdo s tím úplně nemusí souhlasit, já se na vás nebudu zlobit, když už ke mně nebudete chodit, na druhou stranu si myslím, že jsme affs proto, že se vám líbí můj blog, ne kvůli jakési dohodě.

To by bylo všechno, doufám, že si únor užijete a to včetně Valentýna (kterého já osobně budu slavit sama, no :( ). Mějte se krásně, ahoj!