Březen 2016

Recenze: Krycí jméno Verity

31. března 2016 v 16:55 | Nany J |  Recenze
Ahoj všem!
Dnes jsem si pro vás připravila recenzi na skvělou knížku, o které jsem se v rychlosti zmínila i ve videu TOP 5 za únor. Už předem vám můžu říct, že je to jedna z nejlepších knih, co jsem za poslední dobu měla, takže určitě pokračujte ve čtení :)

Autorka: Elizabeth Weinová
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 300 stránek (čistého čtiva)
Rok vydání: 2015
Cena (cca): 349Kč


Anotace
11. října 1943 se nedaleko Paříže, v okupované Francii, zřítilo britské špionážní letadlo. Jeho pilotka a pasažérka byly nejlepší přítelkyně. Jedna z dívek má naději, že přežije. Druhá hru o život prohrála dříve, než začala. Když Verity chytne Gestapo, myslí si, že nemá žádnou šanci na přežití. Jako tajný agent chycený na nepřátelském území zažívá nejhorší noční můru jakéhokoliv špióna. Nacisté ji ale ihned nezabijí, dají jí na výběr: Buď jim odhalí svou misi, anebo ji strašlivým způsobem popraví. A ona se rozhodne říct jim pravdu. Avšak ne takovou, jako očekávají. Na každém kousku papíru bojuje Verity o svůj život. Odhaluje svou minulost, vypráví, jak se skamarádila s pilotkou Maddie. Lituje svého selhání a ukazuje svou kuráž a zoufalou touhu dostat se domů. Ale budou její odhalení stačit SS? Pomohou jí její tajemství přežít? Krycí jméno Verity vypráví trýznivý a zároveň nádherný příběh o silném přátelství, které je zkoušeno děsivým nepřítelem.

Můj názor
Jako každý rok jsem i letos projížděla knížky, které nedávno vyšly nebo mají vyjít. A tahle mě okamžitě zaujala. Už obal je hrozně pěkný, vlčí mák se mění v krev... prostě pecka. Když jsem se pustila do anotace, byla jsem nadšená. Historii mám fakt ráda, v té době jsme navíc doprobírali 2. světovou.

Když se mi konečně dostala do ruky, zalíbila se mi podoba stránek a font. Vím, že u knížky tohle není zase tolik důležitý, ale přiznejme si, že každý má font, který se mu čte trochu lépe, než ostatní.

Kniha je rozdělená na dvě části. Ta první se věnuje Verity, kde se prolíná příběh, který ona píše, s tím, co se jí v zajetí děje. V druhé části se na řadu se svým příběhem dostává její kamarádka Meddie.


Na téhle knížce se mi hrozně líbilo to, že i když je to "normální" příběh, najde se tam mnoho historických faktů a událostí - pravdivých. Autorka si sice musela pár věcí domyslet, nebo trochu předběhnout dobu, aby se v tom čtenář neztrácel a aby byl děj úplný, ale jednalo se o drobnosti.

Když se zaměřím na styl psaní, tak mi celkem vyhovuje. Nenašla jsem žádné delší popisy (které mě vždy děsně nudí), ale zároveň jsem si mohla docela přesně představit, jak to tam asi vypadalo. Autorka dokáže udržet napětí, možná i déle, než je nutné, ale na druhou stranu je pravda, že ve válce bylo napětí neustále, člověk nikdy nevěděl, co se stane a kdy se to stane.

Knihu jsem měla přečtenou za tři dny (což je možná pro někoho dost, ale já na to nemám tolik času, tak si to musím víc rozložit) a když skončila, tak mi to bylo vážně líto. Chtěla jsem, aby ten příběh nějak pokračoval, i když to ani nebylo možné... proč, to už si můžete zjistit sami :)

Celkově si myslím, že je tato kniha velice povedená a že si ji oblíbí nejen milovníci historie, ale i ostatní, které to zase tolik nebere. I když je to skoro měsíc, co jsem ji dočetla, tak mám pořád v hlavě jak Julie (Verity), tak Meddie.. a vlastně všechny postavy. Každá z těch osob je něčím výjimečná a to je pravděpodobně ten důvod, proč by se tato knížka mohla líbit každému - lidé si tam najdou někoho, kdo jim je podobný a když už by jim ostatní postavy nebyly sympatické, tak se ho budou držet. Kdybych se měla znovu rozhodnout, zda ji koupit nebo ne, 100% bych řekla ano.

Jakou knížku jste posledně přečetli vy?
Zaujala vás tato?

TRAILER


TRY ON HAUL: Mister*lady, Tamaris, Gabor

23. března 2016 v 0:00 | Nany J |  Video
Ahoj, dnes pro vás mám po delší době haul. Je tu jen pár věcí, které jsem si nedávno koupila, nicméně mi přišlo fajn to nyní rychle shrnout, protože další nákupy budou pravděpodobně až po narozkách, kdy (doufám) budu mít více peněz a pročešu celá OC :D.

Příjemné sledování :)

________

Teprve nedávno jsem si uvědomila, že vás vždy ve videu odkážu "do popisku", ale vidíte to pouze na youtube - takže odteď už všechny odkazy apod. budou i tady :)

Veškeré oblečení - Mister*lady:
- Tílko s potiskem - 9,99€ (270Kč)
- Černé tílko - 4,99€ (135Kč)
- Kraťasy - 12,99€ (350Kč)
- Tepláky - 17,99€ (485Kč)

- První boty - Tamaris - 59,95€ (1 620Kč)
- Druhé boty - Gabor - 84,95€ (2 295Kč)

Jaká byla Žižkovská noc?

21. března 2016 v 18:48 | Nany J |  Ze života
Ahoj všem,
normálně bych asi přidala shrnutí týdne, ale vzhledem k tomu, že se nedělo nic zajímavého, shrnu jenom páteční den, který byl opravdu skvělý. Určitě mi nezapomeňte napsat, jak jste se měli vy :)

Ráno jsem docela stresovala, protože jsme psali z chemie a já nic neuměla. Což bylo docela nanic vzhledem k tomu, že jsem měla v chemii jedinou známku a to trojku. Ale díky bohu tu jsou lidé jako Milda, která mi za pět minut všechno zvládla vysvětlit a nakonec mám z testu jedničku. Já myslím, že si obě zasloužíme potlesk.
Dále jsme psali občanku, což byla dost pohoda, také za jedna a nakonec zemák, který nikdo neuměl a otázky byly absolutně mimo, nicméně jsme měli supl, a tak se to dalo jako skupinová práce jakž takž napsat. Výsledky nevím.

Po škole jsem si doma jen odložila věci a vyrazila jsem za Eliškou.

Do centra Prahy jsme dorazily tak kolem půl šesté a vydaly se směr Costa. V Costě už jsem nebyla tak 100 let a celkově jsem teď půl roku žila na kafi ze školního automatu, takže jsem si to fakt užila.

Kolem sedmé jsme se rozhodly, že se posuneme kousek dál - od kafe k patatas, takže jsme se usadily v bagošce. Docela jsme vydělaly, protože já nesnáším tatarku a paní mi ji tam i přes důrazné upozornění kydla, takže jsme se odvážila reklamovat to a najednou jsme měly jídlo pro tři (protože stejně by ty s tatarkou museli vyhodit, tak jsme si je nechaly).

A kolem osmé jsme už nasadily ten správný směr, cíl našeho večera, klub Nová Chmelnice. Jediným důvodem celé této akce byl Paulie Garand, ale i tak jsme si řekly, že když už kupujeme lístek na celý den, tak omrknem ještě někoho předtím.


Když jsme dorazily, byly jsme docela překvapené. Čekaly jsme něco trošku většího. Trošinku... Navíc u podia skoro nikdo nestál, všichni seděli na svých místech a dělali, že se jich to vůbec netýká. Koupily jsme si pepsi (jen tak pro info, nemám ráda pepsi, ale v tu chvíli to byla ta nejlepší možnost) a zakempily vedle podia, kde jsme se v klidu opíraly o topení a zkoumaly okolí. Po chvilce tam začal hardcore hip hop, což jsme si vybraly jako takovou předehru PG, nicméně jsme málem chcíply, protože po prvním beatu jsem měla poloviční infarkt a bublinky v břiše mi také moc dobře nedělaly. Ale byly jsme tam jenom chvilku, něco málo si pověděly a potom už nadešel ten čas...

... a přišel Paulie a Kenny. Asi nemá cenu dopodrobna popisovat, co jsme tam dělaly, prostě jsme máchaly rukama, zpívaly a na závěr jsme si plácly s Pauliem, jakože wow! Pamatuju si, že jsem si takhle posledně plácla s Nikolou z 5angels asi ve 4. třídě a byla jsem z toho naštvaná, protože jsem si chtěla plácnout s někým jiným :D. Udělal mi obrovskou radost tím, že až na jednu písničku tam byly všechny, které jsem úplně nejvíc milovala... no prostě boží. Určitě si to v budoucnu zopakujeme!Videoodpověď

19. března 2016 v 0:00 | Nany J |  Video
Příjemné sledování :)


5 tipů pro dobré vstávání

18. března 2016 v 0:00 | Nany J |  Tipy
Ahoj, dnes pro vás mám pár tipů, jak zaručeně vstát z postele a znovu neusnout - určitě to všichni znáte. Zvoní budík, vy si řeknete 5 minut... a ono je těch minut nakonec 50.

1.I když budete mít infarkt...
...dejte si jako melodii nějaký hodně tvrdý a hlasitý metal. Já osobně mám Ghost Division od Sabatonu, protože jakmile tohle začne, tak je nemožné být vzhůru. A hlavně vás to ihned probere natolik, že nebudete mít potřebu budík dál odkládat. Ze začátku sice budete přožívat infarkty, já jsem jednou shodila celou peřinu (i se skleničkou na nočním stolku), ale potom si na to zvyknete.

2. Aplikace
Existuje mnoho aplikací, které vám vypnutí budíku krapet ztíží. Například tím, že musíte vypočítat příklad (a ne, nejsou to jednoduché příklady jako 10+5, ale třeba 972-259, což je po probuzení docela oříšek. Pak tam máte různé hlavolamy... myslím, že motivace je ale veliká :D.

3. Budík v dáli
Dejte si budík na druhou stranu pokoje. Zkuste si to představit - zbudí vás ohlušující metal, musíte se zvednout a udělat pár kroků a ještě vyřešit příklad. No koho by to neprobralo? Já mám akorát problém, že jsem tak lenivá, že to raději nechám hrát a prostě dál ležím. Takže tohle doporučuju pro lidi, kterým nevadí hned vstát a jít.

4. Studená voda
Jakmile vás dvě předchozí věci jakž takž probudí, je nejlepší mít vedle sebe skleničku se studenou vodou. Hned vás to příjemně osvěží a ještě víc probere.

5. Mějte vše připravené
Když si večer všechno připravíte (oblečení, školu), tak se vám bude vstávat mnohem lépe, budete si moct trochu přispat a celkově vám den začne příjemněji, takže dopoeučuji všechno chystat den předtím.

Jaké tipy máte vy? Mějte se hezky, ahoj!

10 typů lyžařů

13. března 2016 v 11:32 | Nany J |  Ze života
Ahoj všem,
po týdnu lyžování se vám zase ozývám. Jsem moc ráda za vaši aktivitu, udělalo mi to velkou radost :).
Na sjezdovce jsem se setkala s mnoha různými lidmi, které mohu podle mého názoru celkem bez problémů rozřadit do 10 kategorií. Berte to samozřejmě s nadhledem :).


1. Frajírci
Většinou je to parta kamarádů, kteří si myslí, jak krásně umí lyžovat a prostě se předvádí. Je jim úplně jedno, že při tom v tom lepším případě vyletí ze sjezdovky, v horším ohodí babičku nebo srazí dítě. Hlavně že předvedli ultra rychlou jízdu.

2. Profíci
Profíci také jezdí rychle, ale narozdíl od frajírků mají nad lyžemi kontrolu a drží se spíš při krajích sjezdovky, kde nikomu nevadí a když se jim náhodou někdo vplete do cesty, tak se mu prostě zvládnou vyhnout.

3. Čumilové
To jsou přesně ti lidé, kteří koukají všude, jen ne na sjezdovku. A ještě se diví, když někomu vjedou do cesty, hory v dáli si totiž zaslouží více pozornosti, ne?

4. Povalovači
Na lyže stoupnou jenom dvakrát - když chtějí dojet do hospody. A vyjet z ní. Místo namáhání svalů se raději usadí do pohodlných židliček s horkou čokoládou a opalují se. Od toho si přeci celé ty hory platili, ne?

5. Padavky
Lidé, kteří neustále padají. A ne, není to jeden pád denně, je jich hned několik. Neustojí jedinou bouli a i když se k nim člověk jen na metr přiblíží, raději se dobrovolně kosí k zemi, aby se náhodou něco nestalo.

6. Stopky
Chápu, když lidé často zastavují, přeci jenom když jede nějaká parta, tak v ní nejsou všichni stejně rychlí a na ty pomalejší by se mělo počkat. V tom případě je fajn, když člověk "zakempí" někde na kraji sjezdovky, kde nikomu nevadí a v klidu počká na zbytek party. Jenže to je moc složité, proč raději nezastavit uprostřed sjezdovky a nejlépe v tu chvíli, kdy za vámi někdo jede a tak nějak počítá s tím, že se hnete dál?

7. Profíci trochu jinak
Ačkoliv je také lze nazývat profíky, musíme se na to podívat trochu jinak. Do této kategorie bych zařadila lidi, kteří si myslí, jak báječně umí lyžovat, proto se vrhnou na nějakou boulatou černou, nebo si dají rovnou free ride, ale pak se možná tak po metrech posouvají dolů s tím, že aspoň dvakrát-třikrát spadnou.

8. Hlavně klid
To jsou lidé, kteří jedou pomalu. Až moc pomalu. Na druhou stranu to nelze brát špatně, je mnohem lepší, když jedou rychlostí 1m/h a ví, co dělají, než když by se někde nekontrolovatelně řítili.

9. Řváči
Samozřejmě, že je fajn, když si trochu povýsknete, když se vám podaří skokánek, ale nemusí to být pokaždé. A nemusí to být tak nahlas. Ale jestli vám to stále nestačí, proč si nesednout s partou na lanovku (+ s jedním nebohým člověkem) a začít si něco německy zpívat, aby se všichni zezdola podívali. Asi nemusím nějak zvlášť zdůrazňovat, kdo přesně byl ten nebohý člověk.

10. Hašišáci
Tak jsme je u nás oficiálně pojmenovali. Jsou to takoví ti učitelé lyžování, ať už malých dětí, nebo dospělých. Nevím, jak to funguje jinde, já osobně jsem měla v ČR dobrou zkušenost, ale tady ve Francii to je tak, že hašišák řekne pár slov na vysvětlení a pak si sám svým (rychlým) tempem jede, mezitím co lidé, kteří nikdy nestáli na lyžích, mají krapet problém.

+ 11. Všichni ostatní
A pak tu je pár lidí, kteří jedou tak nějak normálně, ani rychle, ani pomalu, často si zajdou na modrou, ale černá jim nedělá problém a nedělají všude povyk. Do této skupiny pravděpodobně patří většina z vás, ale přiznejte si - nedostali byste se občas do nějaký výše zmíněné skupiny?

Jestli ještě někdo letos pojede na hory, tak mu přeju hodně sněhu a zdraví, a vy, co jste byli určitě nezapomeňte napsat, jak se vám tam líbilo. Mějte se krásně, ahoj!

Nejkrásnější obrázky

8. března 2016 v 0:00 | Nany J
Ahoj, dnes tu mám takový odlehčující článek, protože vám ukážu obrázky, které jsem si za poslední dobu zamilovala. Hodně blogerek dělá takové články pravidelně, u mě mi to přijde trochu zbytečné, protože by mi brzo došel materiál :D. Určitě mi nezapomeňte napsat, který se vám líbí nejvíc :)
Jak šetřit?

6. března 2016 v 0:01 | Nany J |  Video
Ahoj, dnes pro vás mám video o tom, jak šetřit - a to nejen peníze, ale třeba i baterku telefonu. Video jsem přednastavovala, takže ho sem nejde vložit, proto vám sem dávám odkaz, přes který se dostanete na youtube. Pokud by čirou náhodou nefungoval, běžte klasicky na můj youtube kanál, tam by video mělo být. A ve čtvrtek video bohužel nevyjde z toho důvodu, že jsem ho sice měla natočené, ale měla jsem tam špatný hlas (bolelo mě v krku) a tak bych ho chtěla raději přetočit.

Příjemné sledování :)


Kdybych se měla na jeden den stát...

5. března 2016 v 0:00 | Nany J |  Úvahy
Ahoj všem,
dost často přemýšlím nad tím, jaký by byl život, kdybych se narodila jako někdo úplně jiný. Opravdu už potřebuju, aby někdo vynalezl stroj, který mě alespoň na jeden den na toho člověka přemění. Do té můžu mít jen představy.

... klukem.
Upřímně tohle bych si chtěla ze všeho vyzkoušet nejvíc. A ani mi nejde o jisté tělesné změny, spíš mě zajímá myšlení. Já osobně si aktuálně myslím, že je podobnější, než se zdá, ale kdo ví, třeba by mě ten den přesvědčil o úplném opaku :D.


... zvířetem.
Ať už jakýmkoli. Pohled kočky, ptáka, nebo dokonce i pavouka. Vidět všechny věci tak 100x menší/větší (záleží na druhu :D), mít víc jak dvě nohy, dorozumívat se s ostatními úplně jinak. A taky by mě zajímalo, jaké to je mít ocas :D.


... někým slavným.
Paparazzi na každém rohu není úplně ideální, ale když si vezmu, že bych uměla třeba dobře zpívat... tyjo, to bych si asi zpívala celý den a užívala si, jak to zní. Anebo být třeba prezidentem. I když nevím, jestli bych za ten den nedovedla stát k zániku.


... astronautem.
Tohle je sice jedno z těch reálnějších přání, přeci jenom kdybych fakt chtěla a něco pro to dělala, tak tu jistá možnost je, nicméně mám z toho všeho strach, takže by mi to na jeden den bohatě stačilo. Ale přeci jenom podívat se do vesmíru a vidět Zemi trochu jinak by mohlo být fajn.


A čím byste na jeden den chtěli být vy?

TOP 5 - únor

3. března 2016 v 0:28 | Nany J |  Video
Ahoj, dnes pro vás mám po delší době video, které se bude týkat únorové top pětky. Doufám, že se vám bude líbit a určitě nezapomeňte ke každé kategorii přidat vašeho oblíbence :)

Příjemné sledování :)