10 typů lyžařů

13. března 2016 v 11:32 | Nany J |  Ze života
Ahoj všem,
po týdnu lyžování se vám zase ozývám. Jsem moc ráda za vaši aktivitu, udělalo mi to velkou radost :).
Na sjezdovce jsem se setkala s mnoha různými lidmi, které mohu podle mého názoru celkem bez problémů rozřadit do 10 kategorií. Berte to samozřejmě s nadhledem :).


1. Frajírci
Většinou je to parta kamarádů, kteří si myslí, jak krásně umí lyžovat a prostě se předvádí. Je jim úplně jedno, že při tom v tom lepším případě vyletí ze sjezdovky, v horším ohodí babičku nebo srazí dítě. Hlavně že předvedli ultra rychlou jízdu.

2. Profíci
Profíci také jezdí rychle, ale narozdíl od frajírků mají nad lyžemi kontrolu a drží se spíš při krajích sjezdovky, kde nikomu nevadí a když se jim náhodou někdo vplete do cesty, tak se mu prostě zvládnou vyhnout.

3. Čumilové
To jsou přesně ti lidé, kteří koukají všude, jen ne na sjezdovku. A ještě se diví, když někomu vjedou do cesty, hory v dáli si totiž zaslouží více pozornosti, ne?

4. Povalovači
Na lyže stoupnou jenom dvakrát - když chtějí dojet do hospody. A vyjet z ní. Místo namáhání svalů se raději usadí do pohodlných židliček s horkou čokoládou a opalují se. Od toho si přeci celé ty hory platili, ne?

5. Padavky
Lidé, kteří neustále padají. A ne, není to jeden pád denně, je jich hned několik. Neustojí jedinou bouli a i když se k nim člověk jen na metr přiblíží, raději se dobrovolně kosí k zemi, aby se náhodou něco nestalo.

6. Stopky
Chápu, když lidé často zastavují, přeci jenom když jede nějaká parta, tak v ní nejsou všichni stejně rychlí a na ty pomalejší by se mělo počkat. V tom případě je fajn, když člověk "zakempí" někde na kraji sjezdovky, kde nikomu nevadí a v klidu počká na zbytek party. Jenže to je moc složité, proč raději nezastavit uprostřed sjezdovky a nejlépe v tu chvíli, kdy za vámi někdo jede a tak nějak počítá s tím, že se hnete dál?

7. Profíci trochu jinak
Ačkoliv je také lze nazývat profíky, musíme se na to podívat trochu jinak. Do této kategorie bych zařadila lidi, kteří si myslí, jak báječně umí lyžovat, proto se vrhnou na nějakou boulatou černou, nebo si dají rovnou free ride, ale pak se možná tak po metrech posouvají dolů s tím, že aspoň dvakrát-třikrát spadnou.

8. Hlavně klid
To jsou lidé, kteří jedou pomalu. Až moc pomalu. Na druhou stranu to nelze brát špatně, je mnohem lepší, když jedou rychlostí 1m/h a ví, co dělají, než když by se někde nekontrolovatelně řítili.

9. Řváči
Samozřejmě, že je fajn, když si trochu povýsknete, když se vám podaří skokánek, ale nemusí to být pokaždé. A nemusí to být tak nahlas. Ale jestli vám to stále nestačí, proč si nesednout s partou na lanovku (+ s jedním nebohým člověkem) a začít si něco německy zpívat, aby se všichni zezdola podívali. Asi nemusím nějak zvlášť zdůrazňovat, kdo přesně byl ten nebohý člověk.

10. Hašišáci
Tak jsme je u nás oficiálně pojmenovali. Jsou to takoví ti učitelé lyžování, ať už malých dětí, nebo dospělých. Nevím, jak to funguje jinde, já osobně jsem měla v ČR dobrou zkušenost, ale tady ve Francii to je tak, že hašišák řekne pár slov na vysvětlení a pak si sám svým (rychlým) tempem jede, mezitím co lidé, kteří nikdy nestáli na lyžích, mají krapet problém.

+ 11. Všichni ostatní
A pak tu je pár lidí, kteří jedou tak nějak normálně, ani rychle, ani pomalu, často si zajdou na modrou, ale černá jim nedělá problém a nedělají všude povyk. Do této skupiny pravděpodobně patří většina z vás, ale přiznejte si - nedostali byste se občas do nějaký výše zmíněné skupiny?

Jestli ještě někdo letos pojede na hory, tak mu přeju hodně sněhu a zdraví, a vy, co jste byli určitě nezapomeňte napsat, jak se vám tam líbilo. Mějte se krásně, ahoj!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vall Vall | Web | 13. března 2016 v 11:52 | Reagovat

Super, smazal se mi celý komentář. Já blbá si to neuložila :D :(
Já bych řekla, že patřím do poslední skupiny :)
Frajírky vážně nesnáším. Vždycky se bojím, že mě porazí :D
Padavky jsem zažila možná tak u menších dětí :)
Já si teda taky zpívám, když jedu na vleku, ale spíš potichu a hlavně, když jedu sama, jinak ne :D

Super článek! Některé typy mě vážně pobavily :D :)

2 werangummi werangummi | Web | 13. března 2016 v 17:10 | Reagovat

Jé, to je skvěle napsané, dobře si je všechny rozdělila do skupin :D Frajírky, stejně jako Vall, nemusím ze všech nejvíc, také se bojím, aby mě nesejmuli, už jsem zažila, aby kolem mě projeli, jen tak tak mě nesrazili :D Povalovače taky nemám ráda, rozčiluje mě to, válet se můžou i doma, tak proč tam jezdí :D ale tak je to jejich věc no. Stopky tyjo, ty tak nemám ráda, to pak člověk pomalu nemůže projet :D Hašišáci, to mě rozesmálo :D Když jsme byli letos v Tatrách, potkali jsme je tam, učitel si jel svým tempem, děti táhnul za sebou a nedalo se kolem nich projet, zabírali celou sjezdovku :D
To je skvělý, něco mě fakt pobavilo :D :)

3 *Shock *Shock | Web | 13. března 2016 v 18:13 | Reagovat

I když je to s rezervou, příjde mi chvilkama urážlivý.

Povalovači. Nemusí jet zrovna na hory lyžovat, užívat si okolí u pivečka, porelaxovat a tak.. proč by ne?:)

Padavky. Mezi nima jsem se před rokem také řadila. Padala jsem často a padala jsem i když jsem se bála. Stává se to často a já patřím mezi ně, teď je to samozřejmě lepší, ale i tak.

4 Nany Nany | E-mail | Web | 13. března 2016 v 21:04 | Reagovat

[1]: To znám :( Přesně, taky si občas zpívám, nebo si povídám sama pro sebe, ale musím být sama :D

[2]: Nejlepší jsou zúžené sjezdovky, kde hašišáci s malými dětmi jezdí, tam to mnohdy člověk musí prostě pustit, aby tam projel :D

[3]: Určitě jsem to takhle nemyslela :) Však já jsem také padala, snad všichni padali, alespoň na začátku, rozhodně mi ti lidé nějak nevadí, jen mi prostě přišlo, že je takových lidí tolik, že by se pro ně mohla udělat vlastní skupina :)

5 Kix*♥ Kix*♥ | Web | 14. března 2016 v 16:18 | Reagovat

První chci pochválit tu fotku/obrázek. Naprosto mě okouzlila... boží ♥. Nádherná. Miluju zasněženou krajinu a tyhle "panorama fotky"... i když je mi furt zima :D.
A jinak tento článek nemá chybu :D. Úplně v tom některé lidi, které "potkávám" na sjezdovce vidím/poznávám... je pravda, že jsem teďkom delší čas nebyla lyžovat, ale i tak :D . Ach jo... tolik mi lyžování chybí... trhá mi duši to číst... :D -_- i když je to vtipné a pravdivé :D :-( Chci jet lyžovat :D.
Popravdě nenávidím lidi, kteří jezdí tak, že neberou na nikoho ohledy... rozjedou se, nerozhlédnou se a nezajímá je, že jedu a že se kvůli nim můžu zabít, abych do nich nenapálila -_- a nebo blázni, co jezdí šusem a ohrožují nejen sebe, ale i ostatní... prostě "Frajírici"...
"Padavky" nebo "Hašišáci" bože... true. Celý článek je neskutečně trefný! :D Nany to jsi prostě zabila! :D

6 dreamingkassy dreamingkassy | E-mail | Web | 14. března 2016 v 17:58 | Reagovat

Ja bohužiaľ lyžovať neviem :( Krásny obrázok :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama