5 tipů pro dobré vstávání

18. března 2016 v 0:00 | Nany J |  Tipy
Ahoj, dnes pro vás mám pár tipů, jak zaručeně vstát z postele a znovu neusnout - určitě to všichni znáte. Zvoní budík, vy si řeknete 5 minut... a ono je těch minut nakonec 50.

1.I když budete mít infarkt...
...dejte si jako melodii nějaký hodně tvrdý a hlasitý metal. Já osobně mám Ghost Division od Sabatonu, protože jakmile tohle začne, tak je nemožné být vzhůru. A hlavně vás to ihned probere natolik, že nebudete mít potřebu budík dál odkládat. Ze začátku sice budete přožívat infarkty, já jsem jednou shodila celou peřinu (i se skleničkou na nočním stolku), ale potom si na to zvyknete.

2. Aplikace
Existuje mnoho aplikací, které vám vypnutí budíku krapet ztíží. Například tím, že musíte vypočítat příklad (a ne, nejsou to jednoduché příklady jako 10+5, ale třeba 972-259, což je po probuzení docela oříšek. Pak tam máte různé hlavolamy... myslím, že motivace je ale veliká :D.

3. Budík v dáli
Dejte si budík na druhou stranu pokoje. Zkuste si to představit - zbudí vás ohlušující metal, musíte se zvednout a udělat pár kroků a ještě vyřešit příklad. No koho by to neprobralo? Já mám akorát problém, že jsem tak lenivá, že to raději nechám hrát a prostě dál ležím. Takže tohle doporučuju pro lidi, kterým nevadí hned vstát a jít.

4. Studená voda
Jakmile vás dvě předchozí věci jakž takž probudí, je nejlepší mít vedle sebe skleničku se studenou vodou. Hned vás to příjemně osvěží a ještě víc probere.

5. Mějte vše připravené
Když si večer všechno připravíte (oblečení, školu), tak se vám bude vstávat mnohem lépe, budete si moct trochu přispat a celkově vám den začne příjemněji, takže dopoeučuji všechno chystat den předtím.

Jaké tipy máte vy? Mějte se hezky, ahoj!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Byl/a jsem tu?

Ano-------- ;)))

Komentáře

1 Kix*♥ Kix*♥ | Web | 18. března 2016 v 7:31 | Reagovat

Já co se týká vstávání tak problém nemám, po prvních tónech už vyskakuju a letím :D. Tak nějak to mám už takhle zažité... navíc nenávidím melodii mého budíku, takže se snažím ji co nejrychlej vypnout a utíkat se chystat :D. Ale je to asi i tím, že prostě ráda vstávám... nikdy se mi nestalo, že bych vypla budík a spala dál :D. Jsem asi divná -_-
Rána mám ráda. I když jsou občas i dny, kdy se mi fakt nechce, ale prostě ležet nezůstanu...
Ani jsem nevěděla, že takové aplikace existují :D. To je boží! Na to se musím podívat :D ...tajně to nastavím mému příteli, který má se vstáváním značné ale opravdu velmi značné potíže :D -_- já z toho vždycky rostu, když někde jedeme, já mu volám, abych ho probudila a on i po hovoru se mnou si jde ještě lehnout -_- :-D.

2 Vall Vall | Web | 18. března 2016 v 18:17 | Reagovat

Já si věci připravuji večer a pak je to vážně lepší :)
Jednou jsem si zapomněla připravit oblečení a pak jsem moc nestíhala :D
2. bod je dobrý :D Nevím, jestli bych po ránu chtěla počítat příklady :D
Já mám budík jako rádio a vyhovuje mi to tak :)

3 Simix Simix | Web | 18. března 2016 v 21:47 | Reagovat

~Čaué~
hezký článek :D
Jo, třeba spolubydlící má budík ve stylu kokrhání kohouta, že to vzbudí i holky od vedle :D Že jsi shodila i skleničku.. to mě pobavilo. To, jak to bylo napsané :)
na ty aplikace, kde bych musela vypočítat nějaký příklad bych se vy*****. Nevypočítala bych to ani po probuzení natož normálně.. teda.. ani normálně, natož po probuzení :D
Já bych u toho počítání příkladu spíš usnula :D Ale jinak jo... to že mám pokoj na druhé straně pokoje používám... Když ho mám zrovna v nabiječce. Opravdu jsem napsala, to co jsem napsala? Chtěla jsem napsat mobil na druhé straně pokoje. Ach jo :D
Tu skleničku vedle sebe bych vynechala, aby to nedopadlo jak v prvním příkladu :D
Já si stejně připravuju všechno večer, ale když jsem unavená, něco nechám na ráno. Někdy je lepší jít i dřív spát :D
Dobrý nápad na článek, měj se :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama